Drukuj
Kategoria: Sport
Odsłony: 827

ŁKS pokonał w sobotę GKS Jastrzębie 2:0 i zapewnił sobie awans do Lotto Ekstraklasy. Oba gole dla łodzian strzelił Łukasz Sekulski.

ŁKS

Goście od początku meczu sprawiali dużo lepsze wrażenie i stwarzali wiele sytuacji bramkowych. Pierwsza została wykorzystana w 29. minucie po trafieniu Łukasza Sekulskiego. 28-letni napastnik w ostatniej minucie przed przerwą wykorzystał kolejną sytuację i wicelider tabeli do szatni udał się z dwubramkową zaliczką.

Druga połowa choć pełna walki, nie zmieniła wyniku i tuż po gwizdku sędziego uradowani piłkarze ŁKS-u rozpoczęli celebrację awansu do LOTTO Ekstraklasy.

ŁKS po raz ostatni grał na najwyższym poziomie w sezonie 2011/2012, w obecnych rozgrywkach jest beniaminkiem I ligi. Drużyna Kazimierza Moskala jest najlepszą ekipą rundy wiosennej - 28 punktów zdobytych z 33 możliwych. ŁKS strzelił również najwięcej goli - 21 i najmniej stracił - 2

W innych spotkaniach zaplecza LOTTO Ekstraklasy Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował na własnym terenie z GKS-em Tychy. Odra Opole wygrała na własnym stadionie z Bytovią Bytów 2:1 (1:1). Bruk-Bet Termalica Nieciecza zwyciężyła u siebie z Garbarnią Kraków 1:0 (1:0).

Źródło: Przegląd sportowy