Maurizio Sarri w Juve?

19. 06. 02
posted by: Przemysław Pater
Odsłony: 225
Najprawdopodobniej tylko rok będzie trwała kadencja Maurizio Sarriego w Chelsea FC. Włoski szkoleniowiec zakomunikował działaczom, że chce wrócić do Włoch. Jego zatrudnieniem zainteresowany jest Juventus Turyn.

 

Z informacji włoskich i angielskich mediów wynika, że decyzja o rozwiązaniu umowy przez działaczy Chelsea FC z Maurizio Sarrim jest jedynie kwestią czasu. Sarri nie ukrywa, że chciałby wrócić do pracy we Włoszech. W rozmowie z osobami zarządzającymi Chelsea FC zakomunikował, że ma ofertę z Juventusu Turyn i tam chciałby kontynuować swoją trenerską karierę.

"The Guardian" informuje, że zarząd mistrza Włoch zaproponował Sarriemu kontrakt, który obowiązywać ma do 2022 roku. Do tego Juventus miałby wykupić roczną umowę trenera z Chelsea FC, co kosztowałoby pięć milionów funtów. W londyńskim klubie już myślą o następcy Sarriego. Pod uwagę brani są m.in. Massimiliano Allegri, Laurent Blanc czy Frank Lampard.- Kocham Premier League, poziom rozgrywek. Mam szczęście, ponieważ jestem w Chelsea, jednej z najlepszych drużyn na świecie. Jestem w tej chwili szczęśliwy i chcę wiedzieć, czy klub jest szczęśliwy - mówił po tym, jak poprowadził Chelsea FC do triumfu w Lidze Europy. Wtedy Sarri nie wiedział, jaka będzie jego przyszłość.Włoskie media zgodnie twierdzą, że Chelsea FC zaakceptowała prośbę Sarriego o odejściu. "Corriere dello Sport" i "Sky Sport Italia" informują, że włoski trener w weekend ma spotkać się z działaczami Juventusu, by ustalić warunki kontraktu. W turyńskim klubie ma zarabiać 7 milionów euro rocznie.