Roger Federer pokonał Denisa Shapovalova 6:2, 6:4 i wystąpi w niedzielnym finale Miami Open 2019. Będzie to pięćdziesiąty finał Szwajcara w turnieju z serii ATP Masters 1000.

Piątkowe półfinały turnieju na Florydzie były szczególne. Różnica wieku uczestników w jednym przypadku wynosiła 15 lat, w drugim 18 lat.
- Zanim wyszedłem na kort, powiedziałem moim córkom, że jego jeszcze nie było na świecie, a ja już grałem w zawodowych rozgrywkach - wyjawił 37-latek z Bazylei. - One dokonały obliczeń i odpowiedziały: „A więc ten facet jest aż tak młody?". A ja: „Tak, ja naprawdę jestem taki stary".

Pojedynek Szwajcara z Kanadyjczykiem był pełen ofensywnych i widowiskowych akcji. Żaden z zawodników nie zwalniał ręki, obaj starali się grać z pełną mocą. Federer wykorzystywał całą geometrię kortu, a przy tym był dokładniejszy i regularniejszy co zdecydowało o końcowym sukcesie.

Niedzielny finał będzie pięćdziesiątym meczem o tytuł Federera w turnieju rangi Masters 1000. Tym samym wyprzedzi on Rafaela Nadala i zostanie samodzielnym liderem pod względem liczby występów w meczach o tytuł turniejów tej rangi.

Rywalem trzykrotnego mistrza w niedzielnym finale będzie John Isner. Broniący tytuł Amerykanin pokonał w półfinale Felixa Augera-Alliasima i spróbuje poprawić bilans spotkań ze Szwajcarem, który wynosi 5:2 dla tenisisty z Bazylei.

 F

źródło: https://www.eurosport.com

 

Półfinał singla:
Roger Federer (Szwajcaria, 4) – Denis Shapovalov (Kanada, 20) 6:2, 6:4

 

Źródło: TenisKlub