Forma Williamsa w bieżącym sezonie Formuły 1 jest fatalna. Robert Kubica w rozmowie z motorsport-total.com przyznaje jednak, że widzi pewne pozytywy. Polski kierowca uważa, że jego występy są dużo lepsze niż pokazują to wyniki.

Początek sezonu jest fatalny w wykonaniu Williamsa - zespołu, w barwach którego ściga się Robert Kubica. W pierwszych czterech wyścigach brytyjska ekipa nie zdobyła nawet punktu, regularnie zajmując ostatnie miejsca. Na ten moment trudno szukać powodów do optymizmu, choć Claire Williams przyznała, że widzi światełko w tunelu i już niedługo kibice powinni widzieć poprawę ogólnej dyspozycji zespołu z Grove.

Pewne pozytywy w swoich występach widzi także Robert Kubica. - Nie jest łatwo zobaczyć nasz progres. Jest wiele pozytywnych rzeczy, które są przykrywane przez naszą ogólną dyspozycję. Moje tempo i styl jazdy, są lepsze niż pokazują to wyniki - powiedział kierowca Williamsa w rozmowie z portalem motorsport-total.com.

- Taka jest nasza obecna sytuacja. Byłoby miło, gdybyśmy nie borykali się z tyloma problemami, które sprawiają, że ściganie się jest tak trudne dla nas. Musimy radzić sobie na bieżąco z nimi i szukać rozwiązań, ale to na razie nam się nie udało. Przede wszystkim jednak musimy zrozumieć, gdzie leżą te problemy - dodał Robert Kubica, oceniając obecną sytuację Williamsa.

Źródło: sport.pl

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com